HaberMobil

iPhone 12 Gecikecek! Ne Kadar İleri Alındı ?

Apple yeni telefon modellerini her yıl Eylül ayında tanıtıyor olsa da COVID-19 sebebiyle iPhone 12 çıkış tarihinin biraz daha ileri bir tarihe sarktı iddiaları ortaya çıktı. Uzun bir bekleyişten sonra Apple’dan kesin bir açıklama geldi.

Apple, iPhone 12 Modelinin gecikeceğini doğruladı!

Apple CFO’su (Chief Financial Officer) Luca Maestri , ‘‘Geçen yıl Eylül ayında piyasaya çıkan modelleri Eylül ayının sonlarında satmaya başladık , bu yıl bir kaç hafta sonrasında satışa sunmayı planlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Maestri , iPhone 12 modelinin neden geç çıkarıldığıyla ilgili bir açıklama da bulunmasada , Wall Street Journal Amerikan gazetesinin haberine göre üretimin bir ay geçikeceğine dair bir haber yayımlandı. Bu haberin öncesinde de ortaya atılan teorilere göre iPhone 12 modelleri bir ay geçikeceği konuşuluyordu. Bu kapsamda gazete haberi teorileri doğrular nitelikte.

iPhone 12 Ertelendi ? Hangi Tarihe Ertelendi ?

Cihazların ne zaman teslimat edileceği bilinmiyor. Fakat Eylül ayında tanıtıp , lansmanını tamamlayıp. Ekim ayında teslimata başlanacağı düşünülüyor. Bu iPhone kullancılarının ilk defa karşılaştığı bir sorun değil. Covid-19’dan dolayı olmasa da iPhone X, iPhone 8 gibi modeller duyurulmasına rağmen üretim sorunları nedeniyle Kasım ayına kadar gelmedi. Aynı durum ummuyoruz ki iPhone 12’de de olmaz.

Apple resmi web sitesinden detayları yakında takip edebilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Etiketler
apple iphone 12 iphone 12 çıkış tarihi ertelendi iphone 12 fiyatı iphone 12 neden ertelendi iphone 12 tarihi ertelendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı