OyunHaber

League Of Legends Kulüpler Özelliği Kaldırılıyor

Riot Games tarafından 2016 yılında oyuna getirilen kulüpler özelliği , bu yıl sonunda League Of Legends Kulüpler Özelliği Kaldırılıyor. Neden kaldırıldığına dair geliştiricilere yöneltilen sorulara karşın oyundaki iletişim faktörünün diğer üçüncü parti yazılımlar ile karşılandığını söylüyorlar.

MOBA oyunların başında gelen oyunlardan birisi olan League Of Legends , yayın tarihinden beri oyunda birçok değişiklik yaptı. Bunlardan birisi ise 2016 yılında oyuna getirilen kulüpler özelliği idi. Bu özellik sayesinden oluşturulan kulüplerde birçok oyuncu kulüp sohbetinden sohbet edebiliyor ve kendine arkadaş edinebiliyordu. Fakat artık geliştiricilerin de söylediği gibi üçüncü parti yazılımlar ve sosyal medya sayesinde buna gerek kalmadı. Bu yıl sonunda kulüpler özelliğin kaldırılacağı duyuruldu.

League Of Legends Kendi Sitesinden Kulüpler Hakkında Açıklama Yaptı

League Of Legends Kulüpler Özelliğini Kaldıracağını Duyurdu

Yapılan açıklama da TeamSpeak , Discord , Skype gibi uygulamaların oyun içindeki kulüpler özelliğine daha alternatif bir çözüm olduğu yönünde açıklamalar yaptı ve yapılan açıklamadan bir kısmı şu şekilde :

Discord’a Geçiş

Bu yazıda Discord’dan birkaç defa bahsettiğimizi fark etmişsinizdir. Bunu durduk yere yapmadık tabii. Discord’un, mevcut kulüp sistemimiz için harika bir alternatif sunduğunu düşünüyoruz. Discord dolu dolu birçok özelliğe sahip olduğu için kulüp üyeleri oyunlarını canlı olarak birbirleriyle paylaşabiliyor veya sesli sohbet esnasında gürültü azaltma teknolojisinden faydalanabiliyor. Aynı zamanda Discord yeni özellikler ve işlevlerle düzenli olarak güncelleniyor ve birçoğumuz neredeyse her gün sadece oyun oynamak için değil, oyunlardan önce ve sonra arkadaşlarımızla sohbet etmek için de bu uygulamayı kullanıyoruz. Şu anda piyasada birçok harika araç olsa da bizim naçizane fikrimiz Discord’un aralarında en iyisi olduğu.

Discord’la işbirliği yaparak topluluklarını bir arada tutmak isteyen oyuncular için sancısız bir geçiş dönemi sunmak için çalışıyoruz. Kulüpler resmi olarak kapanmadan önce önümüzdeki aylarda daha detaylı bilgileri sizinle paylaşacağız ama burada amacımız bir Discord sunucusu oluşturmanızı, sunucuyu kulüp üyelerinizle paylaşmanızı ve hiçbir sorun yaşamadan birlikte LoL oynamaya devam etmenizi kolaylaştırabilmek.

Açıklamanın tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Etiketler
league of legends league of legends kulüpler riot games gündem riot games kulüpler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı