OyunHaber

Oynanması Yasak Olan 7 Video Oyunu

Dünya’da birçok ülke oyunların oynanması yasakladı. Bizde sizler için Oynanması Yasak Olan 7 Video Oyunu‘nu derledik.

1 – ) God Of War

Oynanması Yasak Olan 7 Video Oyunu - 1

Yunan mitolojisini konu alan , tanrı ve yarı tanrı karakterler ile dövüştüğümüz bu oyun. Suudi Arabistan’da yasaklanmıştı.

2- ) Grand Theft Auto V

Oynanması Yasak Olan 7 Video Oyunu - 2

Rockstar‘ın medar-ı iftiharı olan Grand Theft Auto V ( GTA V ) her zaman aşırı şiddet ve cinsellikten dolayı yasaklandı. Fakat işin garip tarafı ise oyunun tek bir ülkede yasaklanmış olması. Tayland’da yaşayan Polwat isimli şahıs taksi şoförünü öldürmesi üzerine çıktığı mahkeme de GTA V oyununun etkisinde kaldığını söyledi. Bunun üzerine Tayland’da bir daha böyle olayların yaşanmaması için oyunun oynanmasını yasakladı.

Haberin Makalesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3 – ) The Witcher 2: Assassins of Kings

Oynanması Yasak Olan 7 Video Oyunu - 3

Witcher serisinden aşina olduğumuz Geralt karakterinin görev ödülü olarak cinsel ilişki ile Geralt’ı ödüllendirmek. Bunun üzerine Avustralya hükümeti oyun içerisinde cinsel ilişkiyi tasvip etmedi ve bunun üzerine oyuna +15 yaş sınırı ve oyuna tamamen sansür getirdi.

4 – ) Mass Effect

Oynanması Yasak Olan 7 Video Oyunu - 4

Bilim kurgu ve rol yapma oyunu olan Mass Effect serisi piyasaya sürüldüğü zamanlarda birçok tartışmaya neden oldu. Sebebi ise ilk defa bir oyunda eşcinsel bir ilişkiyi göstermiş olması. Bunun üzerine Singapur hükümeti buna itiraz etti ve oyunun oynanması yasaklandı. Halkın itiraz etmesi üzerine Singapur hükümeti yasağı geri çekti.

5 – ) Medal of Honor

Oynanması Yasak Olan 7 Video Oyunu - 5

EA DICE tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından piyasaya sürülen Medal Of Honor oyunun tek oyunculu kısmında bir sıkıntı olmaması fakat çok oyunculu kısmında terör örgütü ”Taliban” tarafında da oynanabilmesi üzerine ABD hükümeti oyunun yasaklanması kararını aldı.

6 – ) Manhunt 2

Oynanması Yasak Olan 7 Video Oyunu - 6

Psikolojik korku oyunu olan Manhunt 2 gelmiş geçmiş en tartışmalı ve en çok yasaklama getirilen oyun. Almanya, İrlanda, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Güney Kore’de yasaklandı. Sebebi ise ölü sevicilik olması.

7 – ) Battlefield 3

Oynanması Yasak Olan 7 Video Oyunu - 7

Oynanması Yasak Olan 7 Video Oyunu’ndan sonuncusu olan Battlefield 3 oyununda bir bölümünde ABD Hava Kuvvetleri İran ülke topraklarına hava saldırı gerçekleştiriyor. Bunun üzerine İran halkının rahatsız olmasından dolayı yapılan imza toplama kampanyasından olumlu sonuç alarak oyun İran’da yasaklandı. İran polisi bütün Battlefield 3 oyunlarını imha etti.

Etiketler
oynanması yasak olan oyunlar yasaklanmış 7 video oyunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı