TeknolojiBilgisayarHaber

Patreon Nedir ? – Ne İşe Yarar ?

Patreon Nedir ?

Patreon , sosyal yardımlaşma platformu diye nitelendirebileceğimiz , genellikle YouTube içerik yaratıcıları, webcomic sanatçılar, yazarlar, podcast oyuncuları, müzisyenler ve freelancer bir işle uğraşanlar , bir işini geliştirmek amacıyla açılan hesaplar gibi birçok hesap bulunuyor. Bu platform üzerinden , işlerini takdir ettiğiniz insanları veyahut yaptığı içeriğin daha kalitelisini yapması için onlara yardımda bulunuyorsunuz.

Patreon Abonelik Sistemi Nedir ?

İçerik üreticisinin oluşturmuş olduğu , abonelik sistemi sayesinde üretici işinde daha iyi yerlere gelebilir , abonelerine fırsatlar sunabilir. Bu abonelik sistemi parçalara ayrılabiliyor.

Patreon Nedir ? - Ne İşe Yarar ? 1

Örneğin ; Ben websitem için bir hesap açıyorum. Yukarıda da gördüğünüz üzere 2 $ olan bağışlarınız da sizlere istediğiniz bir tagı veriyorum. 4 $ olan paketimde sizlere yazarlık için yetki veriyorum. 6 $ olan paketimde ise size websitem de Kurucu yetkisi veriyorum.

Yani bu tarz da içerik üreticisinin yaptığı işe de bağlı olarak paketlere ayrılıyor. Abonelik sistemi iptal etmediğiniz sürece her ay devam eder. 1 $ aboneliği satın aldıysanız her ay 1 $ kartınızdan para çeker.

Bunu da bilmenizde fayda var. Her ne kadar siz 1 – 2 -5 – 10 $ gibi meblağda bir para ödesenizde , bu içerik üreticisine %5 kesinti ile gidiyor. Buda sisteme doğrudan gidiyor.

Neleri Bilmemiz Gerekiyor ?

Patreon sistemine kayıt olduktan sonra herhangi bir konu üzerinden bir kategori seçin. Destekçilerinize vaatlerinizi belirtin. Onları desteklemeleri için teşvik etmeye çalışın. Başka mecralar üzerinden kendinize destekçi arayın ve son olarak daha da gelişmek için paranızı işinize harcamanız. Patreon’un sitesine de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer yazımıza da göz atmayı unutmayın – Netflix 1 Ay Ücretsiz Üyelik Sistemi Geri Geldi!

Etiketler
Patreon patreon üyelik nasıl açılır patreon üyelik nedir what is patreon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı