Nedir?Teknoloji

Shutterstock Nedir ve Nasıl Para Kazanılır ?

Shutterstock Nedir ve Nasıl Para Kazanılır ? Artık çektiğiniz fotoğrafları Shutterstock’da pasif gelir haline getirebilirsiniz. Profesyonel bulduğunuz fotoğraflarını bu yöntemle satabilirsiniz.

Shutterstock Nedir ve Nasıl Para Kazanılır ? konusu başlığı altında nasıl para kazanabilirsiniz onu anlatacağım. Shutterstock ne diye soracak olursanız. Shutterstock günde açıklanana göre 150 bine yakın fotoğrafın ve videonun yüklendiği stok fotoğraf mecrası. Aşağıda belirttiğim yönergeleri takip ederek Shutterstock hesabı açabilir ve hobi olarak çektiğiniz fotoğraf veyahut videoları paylaşabilirsiniz.

Shutterstock Kayıt Olma

  • submit.shutterstock adresine giriş yapıyoruz.
  • Sonrasında Ad-Soyad , kullanıcı adınız ve e-posta adresinizi yazıp kayıt ol tuşuna basın.
  • Girdiğiniz de dilerseniz ihtiyacınız doğrultusunda stok fotoğraf satın alabilir veya fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz.
  • Fotoğraflarınızı yükleyebilmek için gerekli temel bilgileri doldurduktan sonra fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz.

Shutterstock üzerinde üyelikler ikiye ayrılıyor. Shutterstock Contributor ve Shutterstock. Shutterstock Contributor hesabınızda fotoğraflarınızı paylaşabilir ve profilinizi düzenleyebilirsiniz fakat normal Shutterstock üyeliğinizde başkalarının paylaştığı fotoğrafları görebilir ve dilerseniz ücretli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Shutterstock Ne Kadar Kazandırıyor ?

Shutterstock Nedir ve Nasıl Para Kazanılır ?

Bu soru yüklenen fotoğraftan fotoğrafa değişkenlik gösterebilir. Ama yaklaşık olarak içerik üreticisine satılan fotoğrafın %30 ila %40 arasında bir ücret tanımlanıyor. Yüklenen fotoğraftan alacağınız en düşük kazanç 0.25 $ olurken diğer taraftan özel görseller için 100 $ para kazanabilmeniz mümkün.

Sitede belirtilene göre ”30 Haziran 2020 tarihinden itibaren 340 milyondan fazla görselimiz var.” yazısı bulunuyor bunun yanı sıra stok fotoğrafçılarına 1 milyar $ ödeme yapılmış bulunuyor. Yani sizlerde Çektiğiniz Fotoğrafları Para Karşılığında Satın ve az da olsa para kazanabilir ve arka planda bir pasif gelir kaynağı bulundurabilirsiniz.

Bir önceki yazımıza da göz atmayı unutmayın – Among Us Önemli Güncellemeler Getiriyor

Etiketler
fotoğraf paylaşarak para nasıl kazanılır shutterstock para kazanma stok fotoğrafçılığı ile para kazanma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı