BilgisayarHaberTeknoloji

Yeni Chrome Güncellemesiyle Pil Ömrü 2 Saate Kadar Uzatılacak!

Chrome bildiğiniz üzere dünyada en çok kullanılan ve en iyi tarayıcılardan biri. Fakat bunun yanı sıra kullanıcıların gözünde çok RAM kullanan ve dizüstü bilgisayarlarda çok pil yiyen bir tarayıcı olarak bilinir.

Yeni Google Chrome Güncellemesi Ne Hakkında ?

TheWindowsClub adlı kullanıcıdan verilen habere göre , yeni gelecek olan Chrome86’da bulunacak bir özellikle beraber gereksiz JavaScript izleyicileri ve görüntüleyicileri artık arka planda sekme üzerinden çalışmayacak.

Elde edilen bilgilere göre yaklaşık 35-36 adet açılan yeni sekmede ve önünde açık şey bulunmayan boş bir sekmede yapılan test de iki saatlik bir zamanda pil ömrü kazandığı iddia ediliyor. İddialara göre bu değerler öncekine göre oldukça iyi olacak.

Ama Youtube testine geçildiğinde aynı değerlerle karşılaşamayacağız. Yapılan testlerde Youtube’da yaklaşık 36 dakikalık bir pil ömrü ekliyor. Google sekmelerinde ki değerler kadar olmasa da yapılan testlerde oldukça iyi sonuçlar alınıyor.

Eğer ki bu testler doğru çıkar ve pil ömrü uzatılırsa. Sekmelerden ve uzun süreli kullanımlardan muzdarip olan kullanıcılara ilaç gibi gelecektir. Apple ve Microsoft gibi şirketler Google’a göre bir adım daha önde pil ömrü Google’a göre biraz daha fazla. Artık bu güncellemeyle birlikte aralarındaki fark kapanır gibi görünüyor.

Google Chrome 86 Yeni Gelecek Olan Güncelleme Detayları

Fakat biliyoruz ki tarayıcıların kullanılması , kullanıcıların işlevine değil tercihine göre seçildiği bir gerçek. Ve bu yeni gelecek güncellemenin daha test aşamasından olmasından dolayı yeni bir güncellemeyle gelip gelmeyeceği de meçhul. Duyumlara göre de özelliğin askıya alınması bile söz konusu.

TheWindowsClub adlı kullanıcının profiline buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer yazımıza da göz atabilirsinizHonor X10 Max Resmi Olarak Tanıtıldı

Etiketler
chrome pil güncellemesi chrome pil ömrü uzatılıyor chrome yeni güncelleme chrome86

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı